Klubi FC Cosmos lugu

Klubi FC Cosmos on üheks Eesti saalijalgpalli arengu lipulaevaks.
Klubi on asutatud 2014. aastal ettevõtja ja selle asendamatu juhi Boris Šipunovi poolt.
Samal, 2014. aastal, 8. septembril alustas klubi Cosmos egiidi all tegevust Eesti esimene laste saalijalgpallikool.
Klubi Cosmos on meeskonna Rakett uus nimi, mis juba 2010. aastast alates on edukalt ette astunud riigi saalijalgpalli meistrivõistluse Kõrgliigas.

«Cosmos»

Peamised saavutused

Kohe esimesel aastal võitis Cosmos pronksi rahvuslikus esivõistluses

Lühikese tegevusaja jooksul on klubi võitnud palju trofeesid.
Kohe esimesel aastal võitis Cosmos pronksi rahvuslikus esivõistluses ja juba teiselt katselt alistas meeskond meistrivõistluse tipu.

Koos võidu saavutamisega esivõistluses tulid ka võidud riigi Karikas ja Superkarikas ning meeskond kogus sel viisil kokku kõik võimalikud siseriiklikud trofeed.

2017. aastal said „kosmonaudid“ hõbedavõitjateks ja 2018. aastal uuesti meistriteks. 2019. aasta läks ajalukku meistrivõistluse medalitega ja samal aastal sai Cosmos Eesti Superkarika omanikuks.

Meie eesmärk: Saalijalgpalli arendamine ja populariseerimine Eestis

  • Klubi põhiprintsiibid: arendada ja areneda, pidevalt, igas aspektis; otsida uusi võimalusi ja uusi eesmärke; достигнув цель, незамедлительно найти uus orientiir edasiliikumiseks.
  • Põhiväärtused: Cosmos on midagi enamat kui lihtsalt saalijalgpalli klubi. Meie klubi on meie pere ja kodu. See on suur pere, mis koosneb väikestest kasvandikest ja suurtest mängijatest, treeneritest ning lapsevanematest! Iga meie klubi inimene on osake meie Kosmosest.
  • Kooli eesmärgid: noorte kõrge taseme saalijalgpallimängijate ettevalmistamine ja kasvatamine lapseeast alates; lapse mitmekülgne harmooniline areng, iseloomu kasvatamine ja isiksuse kujunemine; füüsiliste omaduste arendamine ja saalijalgpalli mängu põhiliste tehniliste elementide õppimine.

Meie vorm ja logo

Cosmos on kolmevärviline meeskond. Sinised, valged ja helesinised värvid on kogu meie atribuutikal.

Koduse vormikomplekti palett (sinine) on inspireeritud taevast. Külalisvorm (valge) peegeldab mängijate meisterlikkust, uhkust ja üllameelsust. Lumivalge komplekti rangus ja lakoonilisus tugevdab fookust detailidel, nimelt, klubi embleemil.

Meie klubi logol on kõik Eesti riigilipu varjundid. Cosmos on tänaseks ainus riigi meeskond saalijalgpalli Kõrgliigas, kes esindab meie pealinna – Tallinna.